Wybieramy lampy nocne do sypialni

Po ciężkim dniu pracy przychodzi czas na odpoczynek. Na chwilę relaksu powinniśmy wybierać wygodne łóżko w przytulnej sypialni, nie używać w tym czasie telefonu ani nie włączać telewizji. Sypialnia to nasza oaza, świątynia spokoju, w której poza odpowiednim wystrojem i kolorem ścian, warto dobrać oświetlenie zapewniające intymność i możliwość wyciszenia.

Oświetlenie ogólne do sypialni

Duża wisząca lampa czy niewielki plafon przylegający do sufitu? Odpowiedź na to pytanie ułatwi nam wielkość pomieszczenia. Jeśli chcemy je powiększyć optycznie lub podkreślić wysokość sufitu, powinniśmy postawić na lampę z długim przewodem bądź zwisające elementy. Niesamowity efekt daje lampa wisząca PASTELLO, której częścią są długie tuby. Jednak taka nie będzie pasować do każdej przestrzeni wypoczynkowej. Znacznie bardziej neutralne są lampy z serii inspirowanej naturą – Tubo. Klosz jest wyprodukowany z opalizowanego szkła i wygląda bardzo elegancko.

f0bbb5a29b23698ff48b54b09b1207f1

9cd7f71626ea51d30ae7e9813f50c504

Przytulne, ciepłe sypialnie wymagają zupełnie innego oświetlenia, zdecydowanie bardziej miękkiego i delikatnego. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzą lampy z linii Werona, w całości zrobione ze sznurka. Dodają one niezwykłej lekkości i rozjaśniają delikatnie wnętrze. Ich dodatkową zaletą jest możliwość regulacji wysokości zawieszenia ze względu na specjalny przewód w formie linki.

854f4d661d3a3d5aa7f50190598a36c2

Lampki nocne do książki na dobranoc

Naukowcy zbadali, że bardzo zły wpływ ma na nas światło telefonu, komputera czy telewizora, kiedy używamy elektroniki tuż przed zaśnięciem. Sypialnia powinna być wolna od takich sprzętów, choć nie zawsze jest to możliwe. Tak czy inaczej tuż przed zaśnięciem warto przeczytać kilka stron książki, a do tego potrzebujemy dobre oświetlenie. To mają nam zagwarantować odpowiednio dobrane lampki nocne. Idealnie byłoby wybrać lampki nocne i oświetlenie wiszące w podobnym stylu.

Niektóre wnętrza są bardzo stylowe i tradycyjne, właściciele sypialni o falujących kształtach mogą wybrać lampki nocne z linii Kłos. Mają one nie tylko ciekawy kształt, ale dodatkowo kierują strumień światła w jedno miejsce, dzięki czemu łatwiej oświetlić książkę. W zestawie są również lampy wiszące i stojące w tym samym stylu, więc łatwo zadbać o jednolitość wnętrza.

6adf7d5c811f8748df33e4c36c0d39a9

Dla moli książkowych ciekawą propozycją będzie inna lampka punktowa, którą można dowolnie wyginać w różne strony. Utrzymuje się ona na klipsie, przez co trudno będzie niektórym uznać ją za typową lampkę nocną. Nie każdy ma jednak typowe szafki nocne, a to z kolei zmusza do poszukiwania niestandardowych rozwiązań.

47960e256f13fadd7949699f841f7cb8

Zupełnie inną drogą ku nowoczesności są lampy, które same w sobie stanowią zagadkę, są całkowicie inne niż wszystkie. Stają się szybko centralnym punktem, na którym skupia się uwaga wchodzących do pomieszczenia. Do takich rozwiązań należą lampy z kolekcji MOON. Białe lampy o niezwykłym, eliptycznym kształcie przyciągają oko i dobrze oświetlają pomieszczenie. Pasują zarówno do sypialni, w których panuje chaos – uspokaja je swoją gładkością i obłą formą, ale i do skromnie urządzonych pomieszczeń, ponieważ staje się elementem centralnym wnętrza.

a4ba871f26b9350953d59347f8895302

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *