Oświetlenie do ogrodu – pomysły na aranżację

Piękny ogród lub taras jest ważną częścią domu, niemalże jego wizytówką, dlatego warto zadbać o jego odpowiednią prezentację. Istotny jest nie tylko dobór mebli, roślin, czy donic, ale również, a może przede wszystkim oświetlenia. Właściwie oświetlony ogród będzie nie tylko funkcjonalny, ale również reprezentatywny. 

Na jakie parametry zwrócić uwagę kupując lampy do ogrodu?

Oświetlenie zewnętrzne jest ciągle narażone na oddziaływanie czynników atmosferycznych. Dlatego powinniśmy podczas wyboru lamp ogrodowych kierować się nie tylko ich designem, ale również parametrami technicznymi. Lampy przeznaczone na trasy, ogrody czy balkony powinny wyróżniać się wodoszczelnością. Dlatego zwróćmy uwagę, czy dany model oświetlenia posiada na opakowaniu oznaczenie IP. To właśnie ono określa wartość wodoszczelności. Lampy zewnętrze powinny posiadać stopień ochrony na poziomie IP 44, a najlepiej IP 65. Na szczęście obecnie oferta producentów w zakresie oświetlenia ogrodowego jest tak duża, że bez problemu znajdziemy lampy o odpowiednich parametrach bez rezygnacji z rozmaitego i nowoczesnego wzornictwa. Niezależnie od stylu ogrodu na pewno znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie. 

Jakie elementy ogrodu warto oświetlić?

Jak w każdym pomieszczeniu, tak i w ogrodzie warto trzymać się zasady – co za dużo to niezdrowo. Podejdźmy do tematu oświetlenia ogrodu racjonalnie i skupmy się na  doświetleniu najczęściej użytkowanych stref naszego zielonego zakątka. Gdzie zatem warto umieścić lampy? Na pewno nad drzwiami wejściowymi do domu. Tutaj doskonale sprawdzą się kinkiety ogrodowe. Warto również doświetlić drogę prowadzącą do drzwi. Energooszczędne lampy solarne sprawdzą się w tej roli znakomicie. Tego rodzaju lampy dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych oraz w wielu efektownych wzorach. 

Z pewnością nie należy bagatelizować kwestii oświetlenia garażu. Tę strefę w sposób elegancki, a zarazem funkcjonalny oświetli specjalna lampa z czujnikiem ruchu. Taras, podobnie jak resztę ogrodu, oczka wodne czy poszczególne rośliny, można oświetlić na wiele sposobów. Warto postawić na urozmaicenie i zakupić nie tylko latarenki czy lampy solarne, ale również duże i efektowne reflektory lub popularne lampy LED. 

Oświetlenie do ogrodu – aranżacja z dużymi kulami LED

Oświetlenie ogrodu ma za zadanie go ozdobić, dlatego starajmy się dobierać lampy do ogólnie przyjętego wystroju naszego zielonego zakątka. Atmosferę tajemniczości  wprowadzą popularne w ostatnich latach halogeny oraz lampy LED. Zaletą tych ostatnich jest duża wytrzymałość, szeroki wybór wzorów i kolorów oraz niskie zużycie prądu. 

Jeśli posiadamy ogród minimalistyczny lub w stylu skandynawskim, postawmy na oryginalne i gustowne oświetlenie, takie jak lampa ogrodowa CLOUDS. Jej atrakcyjny wygląd zadowoli każdego, kto chce dokonać nowoczesnych aranżacji przed domem. Za pomocą tych fantastycznych LED-owych kul możemy tworzyć efektowne ogrodowe skalniaki, podkreślać piękno roślin i drzew, a także oczek wodnych. Niezależnie od tego, czy zakupimy jedną, czy kilka tych urządzeń, stworzymy niepowtarzalny efekt świetlny. Montując je na tarasie w towarzystwie nowoczesnych rattanowych mebli ogrodowych i uzupełniając wysokimi iglakami w nowoczesnych donicach stworzymy niesamowity kącik wypoczynkowy. Ponadto wybierając lampę CLOUDS stawiamy na wytrzymałość, która posłuży przez lata, gdyż do jej wykonania został użyty wysokiej jakości akryl odporny na różne warunki atmosferyczne. 

Nie tylko do nowoczesnego ogrodu

Świetlne kule podkreślą charakter nie tylko ogrodów minimalistycznych czy skandynawskich, ale również japońskich i ogrodów w stylu wiejskim. Przykładowo, jeśli w naszym ogrodzie królują byliny, róże, wszelkiego rodzaju trawy oraz drzewa i krzewy owocowe, a wśród nich w centrum znajduje się duży drewniany stół oraz bogato zdobiona drewniana ławka, to podkreślmy charakter miejsca dużymi lampami ogrodowymi Gaja o klarownej barwie, która rozświetli miejsce. Rozmieśćmy je w jednym miejscu bądź z każdej strony ławki.

e9dd69cfe863dca53bba23fdf668f481

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *