Odśwież wnętrza na wiosnę z kolorowymi lampami

Nadchodzi wiosna a wraz z nią rozpoczyna się sezon remontowy. Znamy już prawdopodobnie zasadę, że odświeżenie mieszkania i zmiana wystroju nie musi wiązać się z całkowitym remontem. Wystarczy czasami wymienić kilka elementów wystroju, by wnętrze zupełnie odmienić. Takim elementem mogą być także lampy. Zaskoczeni? Mamy nadzieję, że nie. Dodanie koloru do mieszkania rozpocznie prawdziwie wiosenny sezon i wprowadzi powiew świeżości.

Gdzie zastosować kolor?

Uważa się, że kolorowe lampy pasują przede wszystkim do pokoju dziecka. Oczywiście może tak być i maluchom watro instalować wielobarwne elementy. Jednak w ogólnie kolorowym pokoju pstrokate lampy zazwyczaj się gubią. Jest na to sposób, a mianowicie dodajemy lampę prostą, a efektowną, która przyciągnie wzrok swoim minimalizmem. Do tego celu można wybrać tak popularne dziś lampy w kształcie nieśmiertelnej żarówki. Z taką opcją wychodzi do nas seria Diego, w której odnajdziemy zarówno wielość kolorów jak i wybierzemy z ilu żarówek nasza lampa będzie się składać.

SOLLUX Designerska Lampa Wisząca DIEGO 5 Zielony Zwis Pięć Żarówek Oświetlenie na Sufit LED

Niepoważny salon

Zazwyczaj salon kojarzy się z miejscem, które powinno zachować poważniejszy klimat, często luksusowy i elegancki. Jednak nawet takie wnętrze można odświeżyć sezonowo wprowadzając do niego świat barw. Zmiany mogą dotknąć zasłon, poduszek, kwiatów i oczywiście lamp. W zależności od koloru dodatków, na które się zdecydujemy, wybieramy pod tym kątem także oświetlenie. Na wiosnę można pomyśleć o zieleniach i żółciach, by przeciwstawić się biało-szarej zimie. Mogą to być odcienie bardziej stonowane, które dają jednak niezwykły efekt. Abażury takie jak w przypadku lampy wiszącej Green są świetnym przykładem kompromisu pomiędzy elegancją a ekstrawagancją.

SOLLUX Lampa Wisząca GREEN Zielony Abażur Zwis Regulowany

Tak samo będzie w przypadku obecnych na rynku od lat papierowych abażurów w różnych kolorach. Wiele osób decyduje się nawet na ręczne wykonanie takiego obiektu i zmienia kolor abażuru wraz ze zmianami pogodowymi i porami roku. Kule KOKON są bardzo niedrogie, a wykonane z zachowaniem standardów jakościowych. To dlatego warto kupić ich kilka i montować naprzemiennie.

Oprawa Pokój Dziecięcy Abażur Papierowy KOKON KULA 50 ŻÓŁTY Oświetlenie Candellux

Ekstrawagancka sypialnia

Wiosenne odświeżanie mieszkania nie powinno ominąć sypialni. To pomieszczenie, w którym skupiamy się najczęściej na doborze lampek stojących na szafce nocnej. Mamy jednak inne propozycje godne rozpatrzenia. Kolekcja BAG przynosi nam niezwykłe lampy wiszące w różnych kolorach. Czy może być coś bardziej odświeżającego niż mięta? Jeśli dodamy do niej blask światła, mamy idealny przepis na radość z nadchodzącej pory roku i świata budzącego się do życia.

Designerska Lampa Wisząca BAG MINT GREEN Oryginalna Lampka do Zawieszenia Led Piękny Miętowy Kolor Idealna do Pokoju Dziecięcego

Czy kolorowe lampy mają zastosowanie głównie w pokojach dziecięcych? Staramy się łamać stereotypy i pokazać, że wszystkie chwyty są dozwolone, oczywiście mając na uwadze umiar i wyczucie. Jeśli ogarniają nas wątpliwości co do wyboru stylu, zasięgnijmy porady eksperta. Jednak niech będzie nim ktoś, kto zrozumie nasze potrzeby, a nie tylko narzuci własne preferencje wobec stylu i kolorów, które zastosujemy w naszym mieszkaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *