Jakie oświetlenie powinno być w biurze?

oprawy-oswietleniowe_5

Pomieszczenia biurowe to dość specyficzne wnętrza, które wymagają szczególnego urządzenia. Z jednej strony powinny być one praktyczne, a z drugiej atrakcyjne pod względem designu. Musimy pamiętać o tym, aby dopasować konkretne lampy do danego metrażu, ponieważ tylko dzięki temu uda nam się zagwarantować wystarczającą intensywność oświetlenia. Współczesne salony z oświetleniem proponują nam bardzo szeroki wybór, dzięki czemu można znaleźć zarówno nowocześniejsze modele, jak i takie, które wyróżniają się klasycznym designem. Warto zastanowić się nad tym, jaki rodzaj oświetlenia okaże się najlepszy w przypadku biura.

Biuro wizytówką firmy

Wygląd biura wpływa na wizerunek całej firmy, dlatego bardzo ważna jest odpowiednia aranżacja tego wnętrza. Lampy powinny wyróżniać się niebanalnym designem, który jednocześnie byłby dopasowany do ogólnego charakteru pomieszczenia. Jeśli nasze biuro jest urządzone w stylu klasycznym, właśnie takie modele oświetlenia powinny przykuwać naszą uwagę.

826553df2af7eee15ac20e8bfb8a8671

Lampa sufitowa wenge może być w tym przypadku doskonałą propozycją, zachwycając uniwersalnym połączeniem kolorów oraz nieco dekoracyjnym stylem. We współczesnych biurach popularniejszy jest jednak styl nowoczesny, który może mieć swoje odzwierciedlenie także w oświetleniu. Lampy o geometrycznej formie, na przykład w kształcie walca, znakomicie odnajdują się w biurowej przestrzeni. Można zdecydować się na abażury o ciekawym wzorze, które dodatkowo ożywią aranżację naszego biura.

84b42488d7a5cb1f95a949249c61f640

Przede wszystkim funkcjonalność

W przypadku oświetlenia biurowego estetyka powinna zejść na dalszy plan, ponieważ najważniejsza jest jego funkcjonalność. Oczywiście w dzisiejszych czasach znalezienie lampy jednocześnie praktycznej i atrakcyjnej wizualnie nie jest trudnym zadaniem. Funkcjonalne oświetlenie biurowe powinno zapewniać nam jak najwięcej źródeł światła. W przypadku większych pomieszczeń najlepszym rozwiązaniem będzie podwójna lub potrójna lampa wisząca. Niewątpliwie ważne jest, aby można było regulować liczbę aktywnych źródeł światła według aktualnych potrzeb. Górne oświetlenia na pewno nie okaże się wystarczające. Warto zdecydować się na nowoczesne kinkiety, które dodatkowo doświetlą daną przestrzeń. Najlepiej założyć je bezpośrednio w pobliżu miejsca pracy, aby nie nadwerężać wzroku podczas wykonywania zawodowych obowiązków. W razie potrzeby, można zdecydować się na mniejszą lampę stojącą, którą moglibyśmy ustawić bezpośrednio na naszym biurku.

59a920b28a4f139abb843416bb85c38a

6f4e1fe611a1fa8e9367aa889c1c1737

Dobrze dobrane oświetlenie sprawi, że praca w biurze stanie się bardziej komfortowa – nawet po zmroku. Warto pamiętać o tym, aby wybierać lampy dostosowane do energooszczędnych żarówek. Dzięki temu uda nam się nieco zaoszczędzić, co jest szczególnie istotne w przypadku biur aktywnych do późnych godzin wieczornych. Należy także pamiętać o tym, aby funkcjonalność lamp szła w parze z ich eleganckim designem. Tym sposobem nasze biuro stanie się znacznie atrakcyjniejsze, stanowiąc wizytówkę naszej firmy i wyróżniając się klasyczną lub bardziej nowoczesną stylistyką.

One thought on “Jakie oświetlenie powinno być w biurze?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *