Dodatkowe źródło światła – kiedy może się przydać?

Aranżując przestrzeń w domu od razu warto mieć na uwadze oświetlenie. Nie zawsze jest to oczywista kwestia. Wydzielając przestrzeń mieszkania za pomocą światła nie tylko wpływamy na jakość naszego życia, ale także na jego wystrój. Światłem można wiele zdziałać, pod warunkiem, że na dobór idealnej lampy poświęca się odpowiednio dużo czasu. Tym razem nie będziemy się skupiać na oświetleniu ogólnym, ale na dodatkowych źródłach światła, o które warto zadbać w domu.

Przestrzeń pracy – przestrzeń relaksu

Niezbyt często mamy luksus wydzielenia odrębnych pomieszczeń do spania, pracy, czytania, etc. Często staramy się zmieścić wszystko w małym mieszkaniu. Brak ścian nie oznacza jednak braku podziału, gdyż można to zrobić za pomocą dodatkowego oświetlenia umieszczonego w odpowiednich miejscach w domu.
Wyobraźmy sobie sypialnię dziecka. Trzeba zmieścić w niej łóżko odpowiedniej wielkości, a także biurko, które posłuży jako miejsce do nauki. Na suficie tradycyjny żyrandol, jako główne źródło światła. Co dalej? Odpowiedni dobór oświetlenia na biurko, pomoże dziecku utrzymać skupienie na pracy domowej. Wybieramy najczęściej jasną, punktową lampę stołową, którą można sterować i zmieniać położenie światła. Stawiając na uniwersalność można wybrać np. nowatorską lampkę biurkową BRISTON, a jeśli zależy nam na nadaniu odpowiedniego charakteru, to lepsza może okazać się modna lampa biurkowa SWEET.

Nowatorska Lampka Biurkowa BRISTON Białe Oświetlenie na Stolik LED Regulowana

Modna Lampa Biurkowa Stołowa SWEET Oprawa Kolor Różowy do Pokoju Dziecięcego Młodzieżowego Oświetlenie Auhilon

Bez względu na to, czy dziecko wieczorami czyta, czy przegląda Facebook lub Instagram na telefonie, powinno mieć przy łóżku dodatkowe oświetlenie na wieczór. Lampa z klipsem rewelacyjnie się sprawdzi, gdy łóżko ma ramę lub tuż obok znajduje się półka, do której można lampkę przyczepić. W wielu domach jest tak, że łatwiej lampkę nocną powiesić niż postawić. Nie ukrywajmy, że często dzieje się tak za sprawą bałaganu…

Modna LAMPA Z KLIPSEM Czarny Metal Lampka Biurkowa Kinkiet Pokój Młodzieżowy Pracownia Oprawa E27 Oświetlenie Auhilon

Salon z kuchnią – aranżacja światłem

Zyskujemy więcej przestrzeni, gdy decydujemy się na zrezygnowanie ze ścian. Dzięki temu powstają większe pomieszczenia służące jako salon z biblioteką i kuchnią, a nawet korytarzem. Wszystkie te przestrzenie można wyróżnić za pomocą odpowiedniego doboru lamp. Oczywistym wydaje się powiedzenie lamp nad wyspą kuchenną czy stołem jadalnianym, ale co dalej? Pozostałe części pomieszczenia warto wyznaczyć za pomocą mniejszych świateł.

1.Kuchnia. Tu można postawić na reflektory. Często jest tak, że oglądając film, idziemy do kuchni po coś do picia lub jedzenia. Zaświecenie jednego niewielkiego źródła światła, jest znacznie lepszym pomysłem niż włączanie ogólnego. Polecamy plafon LAROSA.

Sollux Plafon LAROSA 1 Czarny SL.0313

2.Kącik czytelnika. To miejsce wyznaczamy przez wygodny fotel i lampę stojącą, łatwą do przestawienia w najbardziej dogodne dla czytelnika miejsce, np. TRIQ.

Oryginalna Lampa Podłogowa TRIQ Metalowa Oprawa Kolor Nikiel Satyna do Salonu Sypialni Styl Loft Oświetlenie Auhilon

3. Pamiątki i zdjęcia. Jeśli chcemy je odpowiednio wyróżnić, koniecznie stosujemy kinkiety, które fantastycznie je oświetlą z dowolnej strony, jak np. kinkiet ścienny OCULARE.

SOLLUX Designerska Lampa na Ścianę Kinkiet Ścienny OCULARE Czarny

4. Korytarz. Tę przestrzeń również można wzbogacić dzięki kinkietom. Do niedawna uważane były za staromodne, ale znów wracają do łask. Jednym z nich może być designerski okrągły kinkiet NAZARIA.

SOLLUX Oryginalna Lampa Efektowny Design Nowoczesny Okrągły Kinkiet NAZARIA KOŁO Biały

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *